Jejich těla propustil až ledovec. Tragédii na K2 odstartovala bohorovná snídaně
Byl to obrovský úspěch. Polka Wanda Rutkiewiczová a Francouzka Liliane Barrardová se staly prvními ženami, které kdy bez kyslíku zdolaly nejvyšší bod obávané hory K2. Pak ovšem vrchol dostál své pověsti. V úterý uběhlo už 40 lety od tragického příběhu z pohoří Karákóram.
Pokračovat na článek