za 16 minut od Aktuálně.cz

Jejich těla propustil až ledovec. Tragédii na K2 odstartovala bohorovná snídaně

Jejich těla propustil až ledovec. Tragédii na K2 odstartovala bohorovná snídaně

Byl to obrovský úspěch. Polka Wanda Rutkiewiczová a Francouzka Liliane Barrardová se staly prvními ženami, které kdy bez kyslíku zdolaly nejvyšší bod obávané hory K2. Pak ovšem vrchol dostál své pověsti. V úterý uběhlo už 40 lety od tragického příběhu z pohoří Karákóram.

Pokračovat na článek