před 2 hodinami od Lidovky.cz

Pozůstalí po zemřelých kvůli očkování na covid mohou žádat náhradu, rozhodl soud

Pozůstalí po zemřelých kvůli očkování na covid mohou žádat náhradu, rozhodl soud

Pozůstalí po lidech, kteří zemřeli v příčinné souvislosti s očkováním proti covidu-19, mohou vůči státu uplatňovat nárok na náhradu duševních útrap. Výklad zákona ujasnil novým rozsudkem Nejvyšší soud. Vyhověl dovolání muže z Prahy, jehož otec zemřel kvůli plicní embolii krátce po aplikaci třetí dávky vakcíny. Nárokem se bude znovu zabývat Obvodní soud pro Prahu 2.

Pokračovat na článek

Městský soud v Praze

nemoc

očkování

COVID-19

plicní embolie

vakcína proti COVID-19