před 2 hodinami od Lidovky.cz

Francie hlásí první případ eboly. Má ji lékař po návratu z Konga

Francie hlásí první případ eboly. Má ji lékař po návratu z Konga

Francie hlásí první případ člověka nakaženého ebolou, kterou testy potvrdily u lékaře, jenž se vrátil z humanitární mise v Kongu. Pacient je v izolaci a úřady se snaží vyhledat jeho kontakty, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. V Kongu na ebolu pět týdnů od vyhlášení epidemie zemřelo přes 270 lidí.

Pokračovat na článek

Francie

lékař

Paříž

epidemie

Uganda

Demokratická republika Kongo

ebola

Sébastien Lecornu