za 5 minut od Lidovky.cz

Po vakcíně ochrnul, chce odškodné. Právníci radí odmítnutým požádat znovu

Po vakcíně ochrnul, chce odškodné. Právníci radí odmítnutým požádat znovu

Muž, který po vakcíně proti covidu dočasně ochrnul, i jiní lidé s těžkými komplikacemi po očkování mají šanci, že je stát odškodní. Nejvyšší soud totiž rozhodl, že nárok vzniká nejen při úmrtí či kómatu, ale i při jiných vážných potížích. Ministerstvo zdravotnictví už slíbilo změnu přístupu k posuzování závažnosti újmy. Žádosti, které již zamítlo, ale zpětně řešit nechce. Právníci radí, ať lidé požádají znovu.

Pokračovat na článek

Praha

vakcína

nejvyšší soud

léčba

ministerstvo zdravotnictví

očkování

COVID-19

vakcína proti COVID-19

Petr Vondráček