před hodinou od Aktuálně.cz

Dva ústavní soudci se vzepřeli: "Summit je slabý důvod k razantnímu zásahu"

Dva ústavní soudci se vzepřeli: "Summit je slabý důvod k razantnímu zásahu"

Dva členové Ústavního soudu – Jan Wintr a Dita Řepková – byli proti tomu, aby bylo vydáno předběžné opatření, které vládě Andreje Babiše nařídilo zařadit prezidenta Petra Pavla do delegace České republiky na summit NATO. A možná je dobré připomenout, že oba tyto členy do Ústavního soudu navrhl právě současný prezident.

Pokračovat na článek