Nařiďte vládě, abych mohl jet na summit, žádá Pavel soud. Babiš označil chování prezidenta za směšné
Prezident Petr Pavel požádal Ústavní soud o předběžné opatření, které by mu otevřelo cestu na červencový summit NATO do Ankary ještě před konečným rozhodnutím o kompetenční žalobě. Ústavní soud ji ve středu zveřejnil na svém webu. Premiér Andrej Babiš (ANO) mezitím označil prezidentovo chování ve sporu o účast na summitu NATO za směšné. Pavel podle něj vede kampaň, aby byl znovu zvolen, vztahy to však nezlepší, řekl předseda vlády v rozhovoru pro Blesk.cz. Soudcem zpravodajem se podle rozvrhu práce stal Pavel Šámal, rozhodovat ale bude plénum, tedy sbor všech soudců a soudkyň.
Pokračovat na článek