před 4 hodinami od Živě.cz

Japonsko vrací do hry jaderné elektrárny. Do poloviny století chce postavit až čtrnáct nových reaktorů

Japonsko vrací do hry jaderné elektrárny. Do poloviny století chce postavit až čtrnáct nových reaktorů

Japonsko plánuje do poloviny století nahradit až 14 dosluhujících reaktorů • Rostoucí spotřebu elektřiny pohání především rychlý rozmach datových center • Nové energetické zdroje sníží závislost na dovozu surovin a omezí emise

Pokračovat na článek