za 7 minut od Aktuálně.cz

Izraelská vláda uznala masové zabíjení Arménů v Osmanské říši za genocidu

Izraelská vláda uznala masové zabíjení Arménů v Osmanské říši za genocidu

Izraelská vláda dnes jednomyslně uznala masové zabíjení Arménů v Osmanské říši v době první světové války za genocidu, píše agentura AFP s tím, že tento krok je obecně vnímán jako projev ostré kritiky současného Turecka a zřetelný znak stále se prohlubující rozepře mezi oběma státy.

Pokračovat na článek