před 2 lety od Run-magazine.cz

SP Ruka: Obě české běžkyně se ve stíhačce posunuly dopředu. Nováková byla 34., Janatová 39.

S úvodními závody Světového poháru a finským střediskem Ruka se česká ženská reprezentace v běžeckém lyžování rozloučila dvěma umístěními ve čtvrté desítce. Ve stíhacím závodě volně na 10 km obsadila Petra Nováková 34. pozici, Kateřina Janatová byla 39. Vítězství patří Norce Therese Johaugové.Závod měl startovat už v dopoledních hodinách, kvůli silným mrazům, které překračovaly povolenou hranici -20 °C, byl ovšem odložen až na odpoledne. Dvojice českých reprezentantek do něho odstartovala v krátkém sledu za sebou – Petra Nováková jako 49.Číst dále SP Ruka: Obě české běžkyně se ve stíhačce posunuly dopředu. Nováková byla 34., Janatová 39. na .