před 8 měsíci od Auto.cz

Dotace skončily, trh s elektromobily v USA čeká pořádný šok. Zkolabuje, nebo přežije?

Dotace skončily, trh s elektromobily v USA čeká pořádný šok. Zkolabuje, nebo přežije?

Elektrická auta v USA od října 2025 nedostávají federální dotaci v přepočtu téměř 155 tisíc korun. Pokles trhu s elektromobily je samozřejmý, podle některých názorů však dokonce zkolabuje. Některé značky ale změny ignorují.

Pokračovat na článek

Donald Trump

USA

Amerika

Tesla

Ford

Hyundai

Alternativní pohony

Redakční video

Elektromobil

Dotace na elektromobil

GM

Americký trh

Spojené státy

elektromobilita

říjen

2025