před 2 lety od Run-magazine.cz

SVĚTOVÝ POHÁR, RUKA: V BRUTÁLNÍ FINSKÉ ZIMĚ VYBOJOVAL NOVÁK PŘI DISTANČNÍM ZÁVODĚ 16. MÍSTO!

Běžci na lyžích mají za sebou svůj druhý start ve finské Ruce, která už je tradiční úvodní destinací Světového poháru. Z českých mužů si v distančním závodě na 15 km klasicky s intervalovým startem nejlépe vedl Michal Novák, který obsadil skvělé 16. místo. V drsné zimě atakující limitní hranici pro zrušení závodu zvítězil v sobotu 27. listopadu domácí Iivo Niskanen.Finské Kuusamo ovládla drsná skandinávská zima. Rtuť v teploměrech klesala před závodem až k -20 °C, což je podle pravidel Mezinárodní lyžařské federace (FIS) hranice pro zrušení či odložení závodu.Číst dále SVĚTOVÝ POHÁR, RUKA: V BRUTÁLNÍ FINSKÉ ZIMĚ VYBOJOVAL NOVÁK PŘI DISTANČNÍM ZÁVODĚ 16. MÍSTO! na .