před 2 lety od Run-magazine.cz

Senzace! Běžec na lyžích Michal Novák vybojoval na Světovém poháru v Ruce 5. místo!

Český reprezentant Michal Novák si připsal životní výsledek! Na Světovém poháru ve finské Ruce vybojoval ve stíhacím závodě na 15 km volně fantastické 5. místo. První čtyři místa obsadili Rusové, nejrychlejší z nich byl Alexandr Bolšunov.Závod poznamenal silný mráz, který ve finském Kuusamu panuje. Kvůli němu nejenže pořadatelé odložili start dopoledního závodu žen, ale zároveň do stíhačky neodstartoval vítěz sobotního závodu na 15 km klasicky Iivo Niskaken, ani členové norské reprezentace. V době posledního měření bylo na trati -19 °C, tedy stupeň nad hranicí pro zrušení či odložení závodu.Číst dále Senzace! Běžec na lyžích Michal Novák vybojoval na Světovém poháru v Ruce 5. místo! na .