před 3 lety od Sport.cz

Sparta si upevnila pozici lídra! Kometa zhasla v prodloužení, Plzeň ztroskotala na Hufovi

Hokejisté pražské Sparty zdolali v utkání 37. kola Tipsport extraligy poslední tým tabulky z Českých Budějovic 6:2 díky čtyřem gólům v závěrečné třetině a upevnili si pozici lídra. Na druhý Třinec, který má ale odehráno o tři utkání méně a duel v Litvínově sehraje až ve středu, mají Pražané šestibodový náskok. Oceláře mohla ze druhého místa sesadit v případě výhry Mladá Boleslav, ale v Hradci Králové prohrála 2:3 po samostatných nájezdech. I v dalších úterních zápasech se dařilo domácím týmům: Olomouc zvítězila nad Kometou Brno 2:1 v prodloužení, Zlín porazil Plzeň 2:0, Liberec udolal Karlovy Vary 4:3 a Pardubice slaví další tři body po výhře 3:0 nad Vítkovicemi.